"Проблемите на общинските болници са финансови и кадрови. Приходната част на общинските болници е главно от Националната здравно-осигурителна каса- пътеките, които здравните заведения са успели да сключат в рамковия договор, и евентуално дофинансиране от общините. При наличието на кризата, коя община е толкова добре финансово, че да помогне и на общинските болници? Ломската болница стои добре на здравния пазар- имаме една немалка печалба от 200 000 лв. Редовно се изплащат задълженията към персонала, доставчици на лекарства и медицински изделия, за поддръжката на медицинската апаратура. За 3 млн. лв. закупихме нова медицинска апаратура- скенер, ехограф ново поколение, лапароскопска техника и др. От 2 месеца водим преговори с ръководството на болница "Св. Екатерина" за изграждане на кардиологично отделение трето ниво с инвазивен сектор. Ежедневно от нашата болница се транспортират болни хора към Враца и София за диагностика и лечение на сърдечно- съдови заболявания. Изграждането на отделението по кардиология ще започне в най-близко време"- похвали се д-р Георги Савков.
За добрата работа на медицинския перонал в Ломската болница потвърди и слушателка на Радио ВИДИН от Берковица. Тя разказа за добрите условия за болнично лечение и всеотдайните грижи на лекарите, и по-специално на екипа на отделението по гастроентерология.
Повече за проблемите и дейността на болниците в Белоградчик и Лом може да чуете в звуковия файл.
Гостуваме в село Охрид , община Бойчиновци. Къщите в селото са разположени по двата бряга на река Ботуня, а над него се извисява планина Пъстрина. Смята се, че Охрид е едно от най-старите населени места в Северозападна България. Според някои историци на мястото на селото е имало живот още по време на траките. По римско време пък, през него минавал..
Ще бъде ли направена първата крачка към решението или политическата криза ще продължи да се задълбочава? Това ще зависи от осемте формации 51-вото Народно събрание. Предстои ли исторически компромис или начертаните червени линии предопределят нов вот през пролетта? Бъдещето на политическия живот в страната дни след като България се произнесе за..
България продължава да е с най-ниското ниво на заплащане сред останалите държави членки на ЕС, като минималната заплата е 49,8% от заплатата за издръжка, т.е. половината от това, което трябва да е. Това сочат данните от проведеното от Института за социални и синдикални изследвания и обучение към КНСБ за потребителските цени и заплатата за..
Осем партии влизат в 51-ото Народно събрание при 100% обработени протоколи, обявиха от Централната избирателна комисия. Големият въпрос е дали този фрагментиран парламент ще успее да излъчи редовно правителство и има ли как някоя от водещите партии да събере мнозинство от поне 121 народни представители. За резултатите и последствията от поредните..
Няма кой знае какви изненади на тези избори. Въпросът беше колко формации ще влязат и от друга страна - избирателната активност. Повишената избирателна активност не е точно така, защото предишните избори бяха през лятото, е сега хората са си вкъщи. Това коментира в сутрешния блок политическият анализатор Любен Добрев: "Последната кампания беше..
"Иска ми се малко по-рано да започнем планирането на следващия бюджет, където да включим и препоръки и идеи на жителите на Видин за развитието на града." Това каза в студиото на Радио ВИДИН заместник-кметът по "Финансово-стопанска дейност, бюджет и икономическо развитие" Мартин Дончев, след като изслуша анкета с жители на града. "Ние от около 8..
В навечерието сме на 27 октомври, когато ще дадем гласа си за пореден път. Какво показват последните социологически данни за електоралните нагласи? Могат ли везните да бъдат наклонени от предизборната кампания? Какви са изводите от нея и зададени ли са вече следизборните посоки? Предстоящият вот дискутираме с изборния експерт Стоил Цицелков..