Актьор от Видин избра запустяла гара за репетициите на новия си спектакъл. Мотивите- далеч от сцената е по-близо до героя си.
Бисер Маринов е и автор на пиесата, която е озаглавил "Разруха". Както казва актьорът пиесата поставя на фокус сериозни проблеми по значими теми, но не може да го определи с един жанр. Натъжава ни, но ни и разсмива, разказва актьорът:
"Героят в спектакъла се казва Киро Бедежето. Това е един бивш кондуктор, съкратен от работа и оттук нататък му се обърква целият живот. Прототипът не е реален човек, но е един събирателен образ на средностатистически българин."
Бисер Маринов поема предизвикателството да постави авторски моноспектакъл. Обмисля какъв да е героят му, а пътуванията с влак до различни места в страната му помагат да го открие:
"Знаете, когато човек се качи във влака, той спира на различни гари, качват се хора от различни места. Всеки говори с непознати, споделят се разни истории. Мисля, че това е най-добрият начин в цялата страна да се види каква е ситуацията, защото не се фиксираме на едно място. Така се роди Киро Бедежето. Някои от историите съм чувал, докато съм пътувал, други са тотално мои измислици."
Текстът идва на приливи и отливи. Напълно готов е в началото на годината и точно когато авторът вече мисли за постановка, коронавирусът ни поставя в изолация, а салоните на театрите са затворени.
Започва репетициите у дома. После се сеща, че вече е виждал декорите, които му трябват за сцената, само че в реалността. Спомените от детството го отвеждат на гарата в Макреш. Там пътническият влак все още спира, въпреки че самата гара е вече в разруха.
Мястото се оказва подходящо за героя му, но актьорът очаква да се качи на сцената и да сподели с публика своите размисли за живота. Засега репетициите продължават.
Днес засягаме т емата за парите или по-скоро финансовата грамотност сред подрастващите . По този повод представяме една дама, която заедно със своите сестри създава програмата "Монти, парите и ти" . Тя се казва Рени Захариева , а програмата която е техен общ проект, е породена от желанието да ограмотят своите и всички български деца в..
Шест нови акцента попълниха "Списъка на 100-те забележителности на Дунав Ултра" . Сред тях са римските терми на антична Рациария, край днешното село Арчар, които са най-големите на територията на България. Представителна селекция включва обекти с културно - историческо значение, природни феномени, интересни локации, флора и фауна, храна, традиции и..
Една фантастична история с участието на омагьосани дракони и ядосани джуджета, които преминават през куп приключения и забавни моменти, разказва в дебютния си роман Нели Стоянова, или Нели Карамели , както е творческият ѝ псевдоним. Младата авторка е родом от Видин, живее и твори в София. Филолог, преподавател и дългогодишен актьор-аниматор, половината..
Какво може да накара един човек да остави родната си страна и да започне нов живот на коренно различно място? За Сигридур Каменова , исландка, която вече 17 години живее в Монтана, отговорът е прост - любовта. Сигридур решава да последва сърцето си, за да бъде с човека, когото е избрала, да се установи в България и да се научи да обича новата..
За няколко случая на насилие и побой съобщават местни жители на село Периловец, община Бойница. 80-годишният Евгени Митров разказва, че е бил бит преди няколко дни от кметския наместник Михаил Флоров. В селото живеят 10 души, а управникът е местен жител. "Това се случи на 24 март, понеделник, в 9,30 часа. Излязох от дома и тръгнах за..
На 1 април отбелязваме Деня на хумора и шегата . На този ден всеки има право да се пошегува със свои приятели и познати и това да не предизвиква възмущение, а напротив - смях. Срещам ви с Цветелина Цветкова, която стана известна със своята хумористична книга "Лейди Гергана". Тя споделя, че огромна част в живота ѝ заема хуморът. А "Лейди..
Много често родителите водят детето за първи път на зъболекар едва когато се появи проблем и той е придружен от симптоматика. Тогава детето е уплашено, боли го и става сложно, каза в "Час при зъболекаря" лекарят по дентална медицина д-р Олга Папушева и поясни, че първата среща на детето със зъболекар трябва да е в периода от появата на първото..