Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сдружение събира дарения за център за лечение на зависимости във Видин

Сдружение „ЕРА“ обявява благотворителна кампания в помощ и подкрепа на Православен център за лечение на зависимости в областния град. 

Дарението ще включва основни хранителни продукти (олио, брашно, захар, ориз, спагети, месо и други, както и хигиенни материали - тоалетна хартия, паста и четки за зъби, препарати за чинии, салфетки, без белина), казва координаторът на сдружението Мадлен Стефанова

"С мен се свързва един човек, който работи в Православен център за лечение на зависимости в град Видин. Коледните и новогодишните празници са време за топлина, обич и надежда - ценности, които ни напомнят колко е важно да бъдем заедно и да си подадем ръка. За съжаление, за мнозина тези дни са тежки, а липсата на основни продукти прави празниците още по-далечни. Като част от нашата мисия, Сдружение „ЕРА“ отново протяга ръка към тези, които се борят със зависимости и работят усилено за по-добро утре. Искаме да подкрепим Православния център за лечение на зависимости с хранителни продукти и хигиенни материали, за да покажем, че не са сами. Вашата помощ ще бъде безценна за хората, които се борят за възстановяване и търсят пътя към нов живот. Хранителните продукти могат да бъдат не само пакетирани. Може да бъде дарено при мен или там, на място. 

Нека заедно бъдем част от тяхното възстановяване и да направим празниците им по-топли и светли! 

Апелираме към всеки от вас: Нека заедно създадем малко светлина в живота им!"

27 декември е крайният срок, в който ще можете да се включите в дарителската акция в подкрепа на хората, които са в Православния център за лечение на зависимости в град Видин. 

Желаещите да дарят могат да се свържат с Маделн Стефанова на телефон: 089 339 6606.

 Повече - в прикачения звуков файл. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

"Иди си от мене, Господи, понеже аз съм грешен човек"

В Първа неделя след Неделя подир Въздвижение,  Църквата насочва нашето внимание към осъзнаване на висотата на духовното служение и в същото време неговата простота и достъпност за всеки един от нас.  "Мнозина влизат в храма със своите претенции - с мисълта, че Бог и Църквата са им длъжници. Ние трябва да се приближаваме и да вървим към..

публикувано на 28.09.25 в 08:00

Авария в Жеглица: Питейна вода се губи на фона на сушата в страната

Във видинското село Жеглица бе подаден сигнал за сериозна авария на уличен водопровод, при която се наблюдава изтичане на питейна вода. Случаят се развива именно в период, когато голяма част от страната се намира в продължителна суша . До момента няма публично достъпна информация за причините, обема на изтеклата вода или сумата на щетите (ако има..

публикувано на 26.09.25 в 18:00

"Игра на криеница" с фатален край

През май 1992-а някъде в Дания група четвъртокласници е на излет сред природата. Разходката им обаче се превръща в кошмар, когато в близкото блато се натъкват на труп, докато играят на криеница. Без да искат, малчуганите са намерили една от жертвите на вилнеещия в околността по това време сериен убиец. Малко по-късно убиецът е заловен и на свой..

публикувано на 26.09.25 в 17:05
Елена Павлова

Елена Павлова: 30 години по пътя на преводача

Днес отбелязваме Европейския ден на езиците - повод да се замислим за хората, които не само владеят повече от един език, а и ги правят част от живота си. Хора, за които езиците не са просто средства за комуникация, а врати към различни светове. Елена Павлова е точно такъв човек - освен български, тя общува свободно и на английски и руски. И..

публикувано на 26.09.25 в 16:30
Стефан Командарев, Гергана Плетньова и Симеон Венциславов (от ляво надясно)

"Златна роза" за филма "Made in EU" със сценарист Симеон Венциславов

Филмът "Made in EU" , на режисьора Стефан Командарев,  получи Голямата награда за пълнометражен игрален филм в 43-тото издание на Фестивала на българското кино "Златна роза" във Варна.  Според журито, това е безкомпромисна творба, която, освен че отразява духа на съвремието в България, тесногръдието, страха и покорството, внушава и надежда в..

публикувано на 26.09.25 в 16:05

"Едно" на 26 септември 2025 година

В "Едно" представяме събитията, които организираха от фондация "Подкрепа за реализация" - Видин през месец септември, както и предстоящите.  От Центъра за социална рехабилитация и интеграция за пълнолетни лица с увреждания към фондацията отбеляза Деня на Съединението на Княжество България и Източна Румелия с посещение в музея. Разгледаха..

публикувано на 26.09.25 в 14:30

Видинско село брани традицията на домашната ракия

Проектозаконът за виното и спиртните напитки трябва да е съобразен с дребните производители на домашен алкохол . Това казват жители на видинското село Гюргич, което е едно от малкото с обществен обект за дестилиране. Преди 20 години настоящият кмет, тогава предприемач, Бойко Младенов по настояване на местните и с тяхна помощ, изгражда казана за 45..

публикувано на 26.09.25 в 13:14