- Живееш в България вече 13 г., имаш свой бизнес, семейство, с три деца си. Освен това от известно време се занимаваш със сайта Форинър БГ, в който разказваш историите на хора, които живеят във Варна и не само.
- Да, Форинър БГ е продължение на една апликация за туристи. Имах контакти с много чужденци и аз разбрах, че те се нуждаят не само от информация за туристическите места, но липсва информация като цяло и показваме много неща. Например за какво трябва да внимаваш, когато си купуваш кола втора употреба. Или пък как да си направиш здравна осигуровка в България. Статиите са на английски и испански и са насочени към чужденци, които наскоро са пристигнали в страната и не са много ориентирани в обстановката.
- Ти си от Чили, нещо което за нас буквално е на другия край на света. Като дойде в България как се чувстваше?
- Беше ми трудно, но много хора ми помагаха. Без тяхната помощ нямаше как а се справя. Аз не знаех български език по това време. Жена ми е българка, но не е специалист по миграционно право и беше много трудно да се оправя с ваденето на документи. На косъм бях да ми сложат черен печат и да не мога 10 години да влизам в България.
Целият разговор с Даниел Монтиглио може да чуете в звуковия файл:
65% от жилищата във Варна се купуват с цел инвестиция, като половината от тях се препродават по-скъпо.Такъв е и процентът на купувачите, влагащи лични средства. Това каза Явор Николов, брокер - специалист в сферата на недвижимите имоти, и преподавател в Икономически университет - Варна. 63% от купувачите на имоти във Варна заплащат в брой Забелязва..
23-ма историци, археолози, културолози, етнографи, хора на перото, архитекти и изследователи на богатото регионално минало на Варна и областта се включиха в новосформирания клуб "Варненски краевед". Краеведският клуб ще организира своята дейност на територията на Народното читалище "Варненски будители - 1926" по график, като в библиотеката на..
Медицинските сестри и акушерките са в готовност за провеждане на масови протести, ако бъде одобрена идеята обучението по тези специалности да бъде намалено от 4 на 3 години. Това каза Милка Василева, председател на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи (БАПЗГ). Обучението им сега отговаря на изискванията на европейска директива,..
Спестяването в злато е единственият легален начин да се избегне най-големият финансов данък - инфлацията. Това подчерта за Радио Варна инвеститорът Макс Баклаян. По думите му спестяването е психология, и не зависи от това дали имаме или нямаме средства. Дори човек, който изкарва 1 000 лева месечно, може да спестява по 50 лева всеки месец, допълни..
Хобито е вид развлечение, занимание и увлечение, практикувано през свободното време. Това четем в световната онлайн енцикопледия "Уикипедия". Всичко може да бъде хоби – от пътешествията, през спорта и нумизматиката до изобразителното изкуство. Точно последното обединява ентусиастите във фейсбук групата „Варненски творци“. Варнен, които през свободното си..
Интервю с Trym Torson (EMPEROR, ÞRYMR) Trym Torson е известен като първия барабанист на ENSLAVED, а в последствие като постоянния ударник на EMPEROR. Способностите му зад барабаните не подлежат на коментар, но Trym изненада блек метъл социума с дебютен самостоятелен албум, който няма нищо общо с екстремизма, с който обикновено е свързван. „Saga..
В началото на годината стана ясно, че отделението по детска хирургия в МБАЛ „Света Анна – Варна“ преустановява приема на пациенти до 9 февруари, включително. В периода, докато отделението не приема пациенти, тече планов ремонт и екипът е в отпуск. По този повод, в обзорното предаване на Радио Варна „Позиция“, адвокатът по медицинско..